Еколабораторія

Послуги вимірювальної екологічної лабораторії:

Визначення викидів від джерел забруднення

На жаль, сучасна індустрія не може обійтися без труб, що димлять, а шахти без викидів метану. Навіть тваринницькі ферми забруднюють повітря газами біологічного походження. За обсягами викидів парникових газів Україна входить в першу десятку країн, що підписали Кіотський протокол. Якщо забруднені ґрунти можна рекультивувати, а воду очистити або купити привозну — то з повітрям такий номер не пройде — без нього не проживеш і хвилини … Можливо, це плата за цивілізацію, але, потрібно пам’ятати, що можливості природи, а також людини приймати в себе забруднення не безмежні. Тому викиди потрібно контролювати, а контроль це, перш за все, вимірювання.
Вимірювання викидів в атмосферу це цілий комплекс досліджень різних фізичних і хімічних параметрів джерел викидів і, власне, самих викидів. Основні з них — це вимірювання об’єму димових газів або пилегазоповітряні суміші та концентрації забруднюючої речовини. Концентрації речовин визначають самими різними методами: від досить доступних, розповсюджених і простих в користуванні газоаналізаторів, що вимірюють в режимі реального часу безпосередньо на об’єкті — до непростих аналітичних методів, що виконуються в лабораторних умовах із непростою пробопідготовкою на складних, дорогих та мало поширенних хроматографах із мас-селективним детектором фахівцями вищого рівня.

Вимірювання викидів необхідне для широкого спектру завдань, які вимагаються згідно законодавства, а саме:

Потрібно відзначити, що визначення викидів інструментально-лабораторними методами дуже кропітка і відповідальна робота, якій ми приділяєм необхідну і належну увагу. Найчастіше, крім власне визначення величини викиду, необхідна неупередженність їх відображення, розуміння причин відхилення їх від норми, сміливість і кваліфікація прийняття необхідних рішень. Сучасне обладнання і передова методологія дозволяє нам робити виміри швидко і якісно, а необхідна кваліфікація та десятирічний досвід робіт точно визначити проблему, а також розробити необхідні заходи для запобігання перевищення викидів на майбутнє.

Зворотній зв'язок